Yaşasın Okullar Açıldı!

Mükemmel Bir Ders Yılı Diliyoruz!

Büyük gün geldi…

5 Eylül sabahı tüm öğrenciler dört asırlık tarihî binanın büyük avlusunu doldurdular. Öğrenciler, burada olmaktan, arkadaşları ve öğretmenleriyle tekrar  bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı.

Heyecan ve coşku bizlerleydi…

Karşılama Konuşmaları ve Yeni Sene İçin  Umut Dolu Sözcükler

Törende okul müdürümüz Sébastien Masin öğrencilere, oldukça motive edici bir konuşmayla seslendi ve nihayet bu avluda  büyük bir heyecanla yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu dile getirdi. 2 Eylül Cuma günü okula başlayan Hazırlık ve doğrudan 9. sınıf öğrencilerine de hitaben eğitim kadromuzun tamamının ve diğer dönemlerden arkadaşlarının yanında olacağına bir kez daha değinirken 12.sınıflara bu zorlu dönemlerinde projelerinde her zaman destek olacağımızı ekledi. 

Tören Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu’nun konuşması ile devam etti. Yeni öğrencilere ailemize hoş geldiniz derken 12. sınıflara özellikle bu yorucu süreçte ve okuldaki son yıllarında güzel anılar biriktirmelerini diledi ve tüm eğitim kadrosuna özverili çalışmaları için teşekkür etti.

Törenin sonunda ise yeni mezunumuz Hüma arkadaşlarına Saint Benoîtlı olmanın kendisine neler kazandırdığını anlatırken bahçedeki herkese duygulu anlar yaşattı.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı, keyifli ve başarıyla dolu güzel bir ders yılı diliyoruz.

X