Voleybol Takımımız Türkiye Yarı Finallerinde Yer Alarak Bir İlke İmza attı!

Tebrik Ederiz!

İstanbul 5.’si olan ve 7-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye Grup Finallerine katılmaya hak kazananan Genç Kız Voleybol takımımız, Çankırı İlinde yapılan Genç Kız A Türkiye Grup Final müsabakalarında 3 gün boyunca oynadığı müsabakaları 3-0 lık skorlarla kazanarak Grup 1.si oldu.
Şimdi sıra, Türkiye Yarı Finallerinde...

Takımımız Türkiye Yarı Finallerinde !

Heyecan dolu turnuvada Takım Kaptanımız Berfin’in eksikliğini yüreklerinde hissederek oynayan takımımız bir ilke imza atmayı başardı! Evet, Takımımız, 4-7 Mart tarihlerinde yapılacak Türkiye Yarı Finallerinde İstanbul ve Okulumuzu temsil edecek. Takımımız Türkiye Yarı Finallerinde yani Türkiye’nin 32 okulu arasında yerini aldı. Yarı final müsabakaları, 8 okulun katıldığı 4 ayrı merkezde oynanacak. Takımımız Kahramanmaraş Grubunda İstanbul, Ankara, Adana, KKTC, Gaziantep ve Malatya il takımlarıyla 4 gün mücadele edecek ve gruptan sadece 2 takım Türkiye Şampiyonasına katılmayı başaracak. Bu zorlu ekiplerle yapacağımız müsabakalarda takımımıza başarılar diliyoruz.

Takım ruhu ve Fair Play…

Dayanışma, kendine ve arkadaşına saygı, dostluk, kardeşlik, işte takım olmak… Bizler müsabakalardan zorluklarla birlikte baş etmeyi, stresi yönetmeyi, içimizdeki eksikliğe rağmen kendine güvenmeyi başardık, inançla kenetlenerek, verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışarak Takım olmayı başardık.

Artık unutulmaya yüz tutmuş gibi görünsede amatör ruhu yaşadık, yaşattık. Bizler kulüp takım değilken saha içinde fazlasıyla sorumluluk alarak başarıya ulaştık. İnancın, birlikte hareket edebilmenin, dostluğun, Fair play ilkelerinin hayatımızdaki yerini de deneyimlemiş olduk. Bu amatör ruhla Mükemmelik yolunda bir adım daha attık…

4-7 Mart tarihlerinde yapılacak Türkiye Yarı Finallerinde İstanbul ve Okulumuzu temsil edecek ekibimize bizlere bu başarıyı yaşattıkları için teşekkürlerimizi sunuyor, başarılar diliyoruz.

Sporcularımızın Türkiye Grup Finalleriyle ilgili duyguları:

6-9 Şubat 2019 tarihleri arası, Çankırı’da Türkiye Şampiyonası çeyrek final eleme maçları oynadık. Üç maçımızı da 3-0 alarak yarı finallere gitmeye hak kazandık. Hem okulumuz, hem takım, hem de kendi adıma böyle bir başarıya imza atmaktan gurur duyuyorum. Benim için mutluluklarla, türlü eğlenceyle ve kıyasıya mücadeleyle geçen bir deplasman olmasının yanı sıra, maalesef ki hepimizin biraz eksik hissettiği gerçeği göz ardı edilemezdi. Elemeleri set vermeden tamamlayarak bir ilki başarmaktan ziyade bir deplasmanı daha son senemizde, bu sefer Berfin’le birlikte, tam kadro olarak deneyimleyebileceğimiz için hem çok heyecanlı hem de sevinçliyim. Bütün bu güzel anılar ve başarılar için önce antrenörlerimize sonra tüm takım arkadaşlarım ve okulumuza teşekkür ederim. Daha nicelerine…
Merve

Takım oyununu her yönüyle daha yakından tanıdığımız, birbirimize kenetlenmenin ve birlik beraberliğin önemini her sayıyla daha iyi anladığımız bir deplasman sonunda yeni bir maceraya çıkıyoruz. 4-7 Mart arasında oynanacak Türkiye Yarı Finalleri’den önce tüm takıma öğretici bir tecrübe olan turnuva sonrasında galibiyetin tatlı tebessümüyle Çankırı’dan ayrılıyoruz. Benim için gerçekten öğretici olan üç zorlu rakiple yaptığımız maçların sonucunda takımdaki bağın daha da güçlendiğini söyleyebilirim. Umarım önümüzde olan bu uzun yolda emeklerimizin karşılığını alarak devam ederiz.
Dilem

Tebrik ederiz!

X