Saint Benoît Resim Kulübü Öğrencileri Yine Ödül Rekoru Kırdı!

Tebrik ederiz! Gerçek birer sanatçı olan öğrencilerimizden güzel bir sanatsal performans...

Eyüboğlu Okulları tarafından İstanbul çapında, 4 farklı kategoride düzenlenen ve 450 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Geleneksel 21. Aktif Resim Yarışmasında resim kulübü öğrencilerimiz yeni bir başarıya imza attı. Okulumuz 10 ve 11. sınıflar kategorisinde İstanbul Birinciliği ve mansiyon ödülü, 9. sınıflar kategorisinde ise İstanbul İkinciliği ödülü ile toplam üç ödül kazanarak, en çok ödül alan okul ünvanına sahip oldu.

Saint Benoît 21. Aktif Resim Yarışmasında…

Etkileşimli olarak gerçekleştirilen resim yarışması,  öğrencilerimizin de katılımyla birlikte sabah saat 10.00 da başladı. Heyecanlı öğrenciler yarışmanın yapılacağı alana yerleştikten sonra konu açıklandı ve süre başlatıldı. Artık sıra yaratıcılıktaydı…. 10. ve 11. sınıfların konusu «Yolculuk», 9. sınıfların konusu ise «2050 de Mars’da Yaşam» olarak açıklandı. Öğrenciler, verilen sürede yaratıcılıklarını konuşturdular.

Üç saat boyunca, farklı resim teknikleri sunan ve yeteneklerini sergileyen öğrenciler teknik olarak pastel boyama yapmayı tercih ettiler. Yarışma bittikten sonra öğrencilerimiz  jüri değerlendirmesini beklerken farklı atölye uygulamaları ve resim etkinliklerine katıldılar.

Sonuçlar için heyecan doruktaydı…Ödül Rekoru!

Saat 17.00 de tören alanına alınan öğrencilerimiz büyük bir heyecanla sonuçların açıklanmasını bekledi… Ve beklenen an geldiğinde öğrencilerimiz, diğer katılımcı öğrencilerin alkışları eşliğinde üç ödül aldı!

10. ve 11. Sınıflar kategorisinde Emre, İstanbul Birinciliği,

9. Sınıflar kategorisinde Asya, İstanbul İkinciliği,

10. ve 11. Sınıflar kategorisinde Selin, Jüri Özel Ödülü

Bizler bu gururu yaşatan ve tüm katılan öğrencilerimize tekrar teşekkür ederiz.

X