Saint Benoît Lisesi Öğretmenler Günü’nü Müzikle Kutladı !

Semplice Quartet grubu ile « Bir saatte müzikli dünya turu"

 Öğretmenler Günü'nü kutlamak için Lisemizde düzenlenen konser büyük ilgi gördü !
Lise'nin Silüet salonunda, Öğretmenler Günü'ne birkaç gün kala, "Bir saatte dünya turu" için "Semplice Quartet" grubu sahne aldı. Saint Benoît Lisesi'nin eğitim ekibine  ve tüm  öğretmenlere armağan ettiği bu müzik serüveninde öğretmenler, veliler, Saint Benoît Lisesi'nin dostları bizlerle birlikteydiler...

Saint Benoît Lisesi’nde, Öğretmenler Günü müzikle kutlandı. Semplice Quartet topluluğunu Silüet sahnesinde görmek bizleri mutlu etti. Konserde, Murat Anıl Erginol birinci keman, Yaren Budak ikinci keman, Pınar Dinçer Viyola ve Burak Ayrancı Viyolonsel’de yerlerini aldılar. Bu beşli grup, dünyanın dört bir yanından melodilerle dinleyicileri bir müzik yolculuğuna çıkararak büyülü bir dinleti gerçekleştirdi.

Ağırlamaktan büyük onur duyduğumuz İsviçre’nin Başkonsolosu Sayın Nathalie Marti’nin de katıldığı konserde, öğretmenler günü kutlaması , Bach, Rachmaninov, Puccini, Shostakovich, Bartok gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin besteleriyle zenginleşti !

Türkiye’deki en seçkin orkestralara eşlik eden gerçek müzik tutkunu Semplice Quartet’in verdiği konseri keyifle izledik. Grup, hedeflerini, Türkiye’de oda müziğinin bilinirliğini arttırmak, farklı sanatçılarla çalışmak, sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmak, Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek, birlikte müzik yapmanın keyfini paylaşmak ve bu keyfi dinleyicilere aktarmak olarak belirlemiş ve bu doğrultuda müzik yapmakta.

Hayli kalabalık izleyici topluluğu parçaları hayranlıkla dinleyip “Bir saatte müzikli dünya turuna” çıktılar !

Konser Repertuvarı

J.S. Bach – Air BWV 1068
G. Faure – Pavane Op.50
S. Rachmanınov – Quartet No 1
– Romanze
– Scherzo
G. Puccini – Crisantemi
O. Balcı – Karahisar Kalesi (Düzenleme)
D. Shostakovich – Yaylı Dörtlü için İki Parça
D. Shostakovich – Polka
A. Piazzola – Oblivion
B. Bartok – Romen Dansları Sz. 68

X