Saint Benoît Lisesi Bir Formasyon ve Dijital Araştırma Merkezi Haline Geliyor !

Dijital ile... Herşeyden önce eğitim !

2015-2016 öğretim yılında, İstanbul Fransızca Öğretmenleri Derneği Genel Sekreteri ile lise yönetimi, DAGK (Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi) ve Fransızca Zümresi arasında bir iş birliği sözleşmesi imzalandı.
İstanbul Fransızca Öğretmenleri Derneği ile yapılan bu iş birlği sayesinde birçok formasyon ve araştırma çalışmaları yapıldı.

AFPI – İstanbul Fransızca Öğretmenleri Derneği

2002 yılında kurulan İstanbul Fransızca Öğretmenleri Derneği’nin 600’den fazla üyesi bulunuyor.
Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Federasyonu (FIPF) ve Batı Avrupa Komisyonu (CEO) üyesi olan dernek, birçok ülkede yer alan 34 farklı ’’Fransızca Öğretmenleri Derneği’’ni bir araya getiriyor.

Formasyonlarımız – Eğitim ve Dijital

2015 yılından beri her dönemde iki formasyon veriyoruz, detaylarını aşağıda görebilirsiniz :
— TICE eğitim danışmanı ve DAGK üyesi Virgile Mangiavillano tarafından 18 Aralık 2015’te düzenlenen “Verimli dijital eğitim” formasyonu.
— TICE sorumlularından Sinem Hızal tarafından 1 Nisan 2016’da düzenlenen “Sınıfta iş birliği için Google Drive ” formasyonu.
— Fransızca zümresi başkanı Xavier Martin tarafından 6 Mayıs 2016’da düzenlenen “Yaratıcı yazarlık atölyesi : Edebiyat, yazılı ve sözlü anlatım” formasyonu.
— TICE sorumlularından Gülcan Çiçekyurt tarafından 4 Kasım 2016’da düzenlenen Google Classroom öğrenim platformunun eğitim amaçlı kullanımı formasyonu.
— DAGK üyesi ve Moodle platformu yöneticisi Feriel Zahouani tarafından 13 Ocak 2017’de düzenlenen “Moodle 3.1 platformuna giriş” formasyonu.

Yayınlarımız

Synergies Turquie dergisi“Uluslararası Dijital Bahar” etkinliğine özel bir yer ayırıyor.
Bu dergi, uluslararası boyutta insan bilimleri üzerine frankofon bir araştırma dergisidir.

İkinci Uluslararası Dijital Bahar etkinliğinin ardından derginin 9. sayısında etkinliğe özel bir bölüm ayrılarak dört makale yayınlanmıştır :
— Virgile Mangiavillano tarafından Saint Benoît Fransız Lisesi’nde proje eğitimi : BURAYA tıklayın
— Xavier Martin tarafından Sınıf dışı öğrenme ve sosyal ağlar : FLE dersinde bir Twitter deneyimi : BURAYA tıklayın
— Jean-Marie Le Jeune tarafından ters-yüz sınıf sistemi : BURAYA tıklayın
— Gaëtan Hulot ve Vera Hadzi-Pulja tarafından : Dijital devrimde evrensel simülasyonBURAYA tıklayın

Saint Benoît Lisesi’nde 24 ve 25 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek Üçüncü Uluslararası Dijital Bahar etkinliğinin ardından, “Synergie Turquie” dergisinin 10. sayısında yapılan etkinliklere geniş bir yer verilecek.

Saint Benoît Lisesi Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi’ne mail göndererek formasyonlarımızdan haberdar olabilirsiniz : CDRN

X