Öğrencilerimiz, Tevfik Fikret Tiyatro Festivali’nin Büyük Ödülünü Kazandı !

Tiyatro topluluğumuzu tebrik ederiz !

Fransızca Tiyatro Kulübündeki öğrencilerimiz, Ankara Tevfik Fikret Lisesi'nin düzenlediği  "Les Tevfik d'Or" adlı tiyatro festivali'nin büyük ödülünü kazanarak bizleri gururlandırdı ! Bu ödül, lisemiz için büyük bir onur ve birkaç aydır yoğun bir şekilde çalışan öğrencilerimiz için de güzel bir başarı oldu...

Her yıl olduğu gibi, bu yıl yine Fransızca Tiyatro Kulübündeki öğrencilerimiz, okullarını en iyi şekilde temsil etmek için yoğun çaba gösterdiler ve başardılar.
Bu hareketli gösteri sırasında, Lise 2 öğrencileri diksiyon dersinde gördükleri birkaç şarkıyı seslendirerek komediye dahil ettiler. Gösteri, şaşırtıcı bir müzikal ile başlayıp, barış ve dostluk final şarkısıyla son buldu.

Dinamik bir komedi : ​”Madam Glyphospathe”

Saint Benoît Lisesi’nin “Théâtre Choc” adlı Fransızca Tiyatro Kulübü, Hazırlık ve Lise 3 öğrencilerinin katkılarıyla, Fransızca öğretmenlerinin yazdığı komediyi sunuyor. Oyun, bir diktatörün, başka bir deyişle “Madam Glyphospathe”’ın hikayesini anlatmaktadır. “Madam Glyphospathe”ın hayali, 4 asistanının sanat, bilim, hatta beslenme konularındaki yaratıcılıklarından yola çıkarak dünyayı ele geçirmektir. Hepsinin tek bir hedefi vardır, insanların sağlığını ve hayatını bozarak, kendilerine köle etmek…

Frankofon bir Festival

“Tevfik d’Or”, Ankara Tevfik Fikret Lisesi tarafından düzenlenen Frankofon Liseler Arası Tiyatro Festivali’dir.

Öğrenciler, Ankara’da gerçekleşen festivalde yoğun günler yaşadılar. Jüri üyeleri, profesyonel yönetmenlerin düzenlediği sabah atölyeleri, festivale hareketlilik kattı. Gösteri sabahında, her tiyatro topluluğu için dekorlu sahnede prova programlandı. Öğleden sonra ise, gösterilere yer verildi. Gösteriler ise, nitelikli jüri karşısında Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nin gösteri salonunda gerçekleşti.

Daha fazla bilgi için…

“Madam Glyphospathe”‘ın kulislerini keşfetmek için BURAYA tıklayınız.

Bu güzel ödül için öğrencilerimizi tebrik ederiz !

Galeri

 

X