Öğrencilere Yakın Destek Politikası, Kişiselleştirilmiş Eğitim Anlayışı

Köklü Ağaçlar Yükselen Ağaçlardır...

Bütünsel Eğitim ilkesine dayanan eğitim anlayışımız, başarı odaklı bir eğitim süreci sunarak öğrenciye daha fazla değer verilmesini sağlıyor.
Öğrenciyi yakından takip ederek ona kişiselleştirilmiş bir eğitim sunup Bütünsel Eğitim kapsamında yer alan beş boyutta yani duygusal, bilişsel, dilsel, sosyal-ahlaki ve bedensel boyutlara güven içinde ulaşmasını sağlıyoruz.
Öğrencilere yakın destek politikamız, öğretmenlerimizle geliştirdiğimiz bir projedir.

Saint Benoît Lisesi: Bir Eğitim Mirası… Köklü Ağaçlar Yükselen Ağaçlardır!

Galata’da, Cenevizlilerin inşa ettiği, semt ile aynı adı taşıyan kulenin hemen dibinde yer alan, 400 yıllık bir tarihi ve kültürel mirasa sahip olan, alanlarında uzman mezunlar yetiştiren ve bilinen köklü bir kurumdur Saint Benoît Lisesi.

Eğitim Yuvası

« Dışarıdan hiç böyle görünmüyor » der çoğu zaman önünden geçen, içeri girince.

Evet, doğru. Kapısından içeri adım atan herkes, Saint Benoît Lisesi’nin öğrencisine, elindeki geniş alanlarıyla, nefes alma, spor yapma, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılma olanağı sağladığını anlar. Bu anlamda büyük olan, 236 yıllık bir eğitim geçmişine sahip olan bu eğitim kurumu, aslında küçük bir eğitim yuvasıdır.

Önceliğimiz: Kişiselleştirilmiş Eğitim ve Yakından Takip

Okulumuzun eğitim kadrosu ve personeli her öğrenciyle yakından ilgilenir, eğitiminin her aşamasında öğrenciye eşlik eder. Öğrenci, ihtiyacı ne olursa olsun istediği her an kendisine yardım edecek birine kolayca ulaşmaktadır. Öğrencinin eğitim serüveni, hazırlık sınıfından yani Kemeraltı Caddesi’nden başlayıp 5 yıl sonra Lüleci Hendek Sokak’taki Cennet Bahçesi’nde sona erir. Bu 5 yıllık süreçte, öğrencinin fikirlerine saygı duyulmakta, projeleri dikkate alınmakta, kişilik özelliklerine, yeteneklerine, potansiyeline göre bireysel, özerk ve kişiye özel bir eğitim sunulmaktadır.
Saint Benoît Lisesi, kişiselleştirilmiş eğitim projesi sunan bir kurumdur. Bu eğitim projesi, öğrencinin Geleceğini inşa etmek için köklü bir Bütünsel Eğitim ilkesine dayanan bir projedir.
Saint Benoît Lisesi’nde, öğrenci projenin tam merkezinde yer almaktadır.
Evet, okulumuzda eğitim projesi demek, herkese saygı duyan proje demek.

Saint Benoît Lisesi…

Yaklaşık üç asır boyunca, kendisine, yaşadığı çevreye saygılı, ülkesine yararlı « insan » yetiştiren, sahip olduğu sürekli yenilenen teknolojilerle kendini geliştiren, bu sayede de daha yüzyıllar boyunca sevgiden, merhametten, dürüstlükten, hoşgörüden hiçbir şekilde ödün vermeden sadece « insan » yetiştirmeye devam edecek olan bir kurumdur.

 

X