TABAN PUAN : 463.0000

Meslek Tanıtım Günü… “Merak ve İlgi”, “Deneyim” ile Buluştu

Üniversiteye Doğru Projemizde önemli yeni bir etap...

Lise 2 ve Lise 3 öğrencilerimiz adım adım kariyerlerini şekillendirmeye devam ediyor. Lise 2. ve 3. sınıflarımız, Üniversiteye Doğru Projesi kapsamında "Meslek seçimi ve Uzmanlaşma" etabında ilerlemeye devam ediyor. Meslek Tanıtım Günü, her sene olduğu gibi kariyer sahibi Saint Benoît mezunları ve farklı üniversitelerden gelen akademisyenleri, öğrencilerimiz ile buluşturmak için gerçekleştirildi. 45 profesyonel ile düzenlenen etkinlikte meslekler hakkında geniş bir yelpazede birçok bilgi paylaşıldı.

Değerli bir ön çalışma anketi

Daha önceden düzenlenen ayrıntılı bir anket ve bireysel görüşmeler aracılığıyla şekillenen etkinlik için her öğrenciye özel ve bireysel bir plan oluşturuldu. Bazı meslek tanıtımları bir, bazıları iki, bazıları ise üç seans olarak gerçekleşti. “Meslek Tanıtım” gününde, öğrencilerimiz kendileri için özel olarak gelen Saint Benoît Lisesi mezunları veya akademisyenlerle konuşma fırsatı yakaladı. L2. sınıftaki her öğrencimiz, gerçekleştirilen üç detaylı bilgilendirme seansı sayesinde merak ettiği üç meslek alanında bilgi edindi. L3. sınıflar ise geçen seneden sonra tekrar iki meslek alanında bilgi edinme fırsatını yakaladılar. Bu seçmeli oturumlar, öğrencilerin olduğu kadar, bizlerle bulunan profesyonellerin de beğenisini topladı.

Öğrencilerimiz için, heyecan verici ve inanılmaz bir deneyim oldu

“Hangi meslek bana uygun?”
“Seçtiğim meslekte bir ömür boyu mutlu olacak mıyım?”
“Yapmayı düşündüğüm mesleklerde başarılı olmuş, okulumuz mezunlarından deneyimlerini duymak için sabırsızlanıyorum.”
“İlgi duyduğum mesleğin avantajları kadar dezavantajlarını da, o mesleği yapanlardan duymak istiyorum.”

Öğrenciler tarafından heyecan, merak ve sabırsızlıkla beklenen “Meslek Tanıtım Günleri” büyük bir beğeni ve ilgi ile karşılandı.

Saint Benoît Lisesi, 45 profesyoneli ağırladı!

Okulumuzun farklı salonlarında gerçekleşen organizasyonumuzda Lise 2’ lerde 27, Lise 3’ler de ise 16 meslek tanıtıldı. Meslek tanıtım günlerinde Saint Benoît Lisesi toplamda 45 konuk ağırladı. Tıp’tan Eczacılık’a, Veterinerlik’ten Diş Hekimliği’ne, Moleküler Biyoloji’den çeşitli mühendisliklere, Uluslararası İlişkiler’den Ekonomi’ye, Yeni Medya’dan İletişime, Moda Tasarımı’ndan Gastronomi’ye, Psikoloji’den Mimarlık’a, Hukuk’tan İşletme’ye geniş bir yelpazede, öğrencilerimizle konuklarımız, eş zamanlı sunumlarla bir araya geldi.

Sunumlar sırasında, öğrenciler mesleklerin özelliklerini dinlerken, onları adeta yaşıyormuş gibi hayallerinde deneyimlediler. Öğrencilerden bazıları, daha önceden vermiş oldukları kararı değiştirmeyi düşünürken, bazıları da kesinlikle istediği mesleğin ne olduğunun farkına vardı. Tüm öğrencilerimizin, profesyonel ve/veya teknolojik sunumlar sonucunda fikirlerini oluşturmaya ve zenginleştirmeye fırsatları oldu. Şimdi sıra, mesleki yol haritalarını netleştirmekte…

BAŞARILAR… “Üniversiteye Doğru” projemizde yer alacak bir sonraki etabımız hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

“Üniversiteye Doğru” Projemizde yer alan “Kendini Tanıma” ve “Meslek Seçimi ve Uzmanlaşma” gibi farklı etaplarımız hakkında bilgi edinmek için, aşağıdaki detaylı bağlantılarımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz: Tanıtım, Takvim, Video.

Daha fazla bilgi edinmek için: BURAYA tıklayın.

 

X