Lise’de Kaynaştırma Günleri… Hepiniz Hoş Geldiniz!

Hayatlarının Bu Yeni Aşaması İçin Hep Beraber!

“Bizim için, hepiniz benzersizsiniz… Lise’de bir tek Burcu, bir tek Alper… var. İçinizden her biri farklı bir kişiliğe, farklı yeteneklere sahip. Bunun bilincindeyiz ve buna saygı duyuyoruz.
Beş yıl sürecek bu uzun yolda biz, Okul İdaresi’nin tüm üyeleri, bütün öğretmenleriniz, bütün personel, ihtiyacınız olan her zaman, sizlere yakından eşlik etmek için buradayız, yanınızdayız. Bize soracak sorunuz varsa yanımıza gelmekte tereddüt etmeyin!”

Kaynaştırma günleri etkinlikleri çerçevesinde, Silüet Salonu’nda Hazırlık sınıfı öğrencileriyle bir araya gelen Saint Benoît Lisesi Müdürü Pierre Gentric, öğrencilere bu sıcak kelimelerle hitap etti.

Her Öğrenciye Ayrı Bir Önem Veren Bireysel ve Kişiye Özel Eğitim

Saint Benoît Lisesi Türkiye’de eğitim ve öğretim alanında deneyimli ve uzman eğitim kadrosuyla yüzyıllardan beri süregelen başarısıyla haklı bir yere sahiptir. Pierre Gentric’in ifade ettiği sözler, her öğrenciyi olduğu şekilde kabul eden, her öğrenciye ayrı bir önem veren, bireysel ve kişiye özel eğitime işaret ediyor.

Lise’nin Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu ise konuşmasında, Saint Benoît Lisesi öğrencilerini birbirlerine bağlayan iki kavramın üzerinde durdu: Saygı ve Arkadaşlık. Lise’nin eski bir mezunu olan Yalamanoğlu, öğrencilerin, kendilerine parlak bir mesleki kariyerin kapılarını açma olanağı sağlayan diplomalarını aldıktan sonra bu kurumun değerini daha iyi anladıklarını sözlerine ekledi.

Uyarlanan ve Yenilenen Geniş Alanlardaki Öğrencilerin Mutluluğu

Hazırlık sınıfı öğrencilerinin önlerindeki beş yıl boyunca ikinci yuvaları olacak bu kurumun kapısından adım atmalarının üzerinden iki hafta geçti bile.

Öğrenciler için, okul hayatlarının bu yeni aşamasını, eğitim kadrosunu, aralarında voleybol, futbol veya basketbol oynayabilecekleri yeni spor sahasının da bulunduğu geniş alanlarından en iyi biçimde faydalanabilecekleri bu kurumu yakından tanımanın zamanı geldi.

Hazırlık sınıfı öğrencilerinin aralarında yakın bağlar kurmak, öğrencilerin Liselerinde bulunan mekanlarla bütünleşmelerini kolaylaştırmak, İdare ve diğer birimlerin çalıştıkları büroları tanımalarını, eğitim kadrosuyla “okul dışında” farklı bir ortamda bir araya gelmelerini, öğretmenlerin her birini daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla iki Kaynaştırma günü düzenlendi. Kaynaştırma günlerimiz de pedagojik ve sosyal anlamda öğrencilerimizin ihtiyaçları olan her an yanlarında olma anlayışımıza uygun olarak düzenleniyor.

Belgrad Ormanı’nda Kaynaştırma Günleri

Öğrencilerimiz, Belgrad Ormanı’nda geçirdikleri gün boyunca, gerçekleştirdikleri spor etkinlikleriyle, takım ruhu, işbirliği ve dayanışma gibi kavramları daha iyi deneyimleme fırsatı buldular.

Keyifli Bir Okul Keşfi

Lise’de ise, bütün eğitim kadrosu tarafından önceden hazırlanan bir yön bulma oyunu sayesinde, öğrencilerimiz yeni okullarını eğlenceli ve eğitici bir biçimde keşfettiler. Bu keşif sırasında, nitelikli, yüksek kalitede bir teknoloji öğrencilerimizin hizmetindeydi: Birkaç öğrenciden meydana gelen takımlar, okul hayatları boyunca kendilerine lazım olacak mekanları tanımak için bir QR Kod okuyucu uygulaması kullandılar. Medyatek’ten Silüet Salonu’na, Galeri’den Kantin’e, Okul Müdürü’nün bürosundan çalışma atölyelerine, Spor Salonu’ndan Cennet Bahçesi’ne… Bütün mekanlar keşfedildi!

Okulumuzun bütün binaları, artık öğrencilerimiz için bir sır perdesi ardında saklı değil !

“Öğrencilik Mesleği”

“Saint Benoît Lisesi’nde öğrenci olmak?” Öğrencilere, Saint Benoît Lisesi’ndeki hayatı, yaşam ilkelerini, zorunluluklarını anlatan bir atölye düzenlendi. Sınıf rehber öğretmenleri ve bütün diğer branş öğretmenleri, nasıl beraber olabileceğimizi, beraber yaşayabileceğimizi ve beraber büyüyebileceğimizi aktardı.

Kitaplar ve kitap okumanın sihri… Fransızca, İngilizce, Türkçe, Almanca, İspanyolca… okumak, film ödünç almak, İnternete bağlanmak için, Medyatek’in nerede olduğunu bilmek gerekiyor.

Okulumuzun Dijital Liderleri, “Bir dijital vatandaş nasıl hareket etmeli?” konusunda öğrencilere bilgi verdi. Dijital liderlerimizin bilgisi sayesinde hazırlık sınıfı öğrencilerimizin konu hakkındaki bütün soruları yanıt buldu.

Okulumuz, Mutlu Öğrencilerimiz için Artık Bir Sır Perdesi Ardında Saklı Değil!

Etkinlik ve heyecanla dolu bu iki yoğun gün sonunda, artık, öğrenciler için Saint Benoît Lisesi’nin farklı mekanları bir sır olmaktan çıktı. Öğrenciler bu deneyimden çok mutlular !

Bütünsel Eğitime Başlıyoruz…

Kaynaştırma günlerinin içeriği bilişsel boyut, dilsel boyut, sosyal ve ahlaki boyut, duygusal boyut ve bedensel boyut olarak beş boyuta dayanan, bir başka deyişle, hedefi dengeli, başarılı, sorumlu ve mutlu bir birey yetiştirmek olan Bütünsel Eğitim projemize vurgu yapmaktadır.

Değerli Velilerimiz, şimdi sıra sizde …
Sizleri 24 Eylül’de okulumuza bekliyoruz.

Değerli Hazırlık Sınıfı Velilerimiz, 24 Eylül Salı günü saat 15.00’te,
Saint Benoît Lisesi’nde sizler için de bir “Kaynaştırma Günü” düzenleniyor.
Öğretmen kadromuzu tanımak ve okulla ilgili işinize yarayacak
önemli bilgilere sahip olmak için sizleri okulumuza bekliyoruz.

Okulumuzun Silüet Salonu’nda düzenlenen bu toplantı için
sizleri karşılamaktan memnuniyet duyacağız.

X