Konferans: Fransa’da Yüksek Öğrenim

Campus France Sistemi ile İlgili Bilgilendirme - Üniversiteye Doğru Projesi

Faydalı bir konuşma, etkili ve önemli pek çok bilgiyi aktaran güzel bir sunum...
Evet, önümüzdeki aylar içerisinde başvuruları yapılacak olan Fransa'daki üniversiteler hakkında çok güzel bir konferans düzenlendi. Campus France İstanbul yetkilisi Serpil Gün okulumuzu ziyaret ederek Lise 4. sınıf öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendirdi.

Fransa’da Yüksek Öğretim Sistemi

Fransa’daki yüksek öğretim sistemi Türkiye’dekinden farklı… Üniversiteler birbirinden bağımsız ve Campus France sistemi üzerinden başvuru kabul ediyorlar.

Her öğrencinin 3 üniversite ve bölüm tercih etme hakkı var. Başvuru için şimdiden CV hazırlamak ve motivasyon mektubu yazmak gerekiyor…

Campus France İstanbul yetkilisi Serpil Gün 04 Ekim 2019 Cuma günü okulumuza gelerek yukarıdaki bilgileri ve daha pek çoğunu öğrencilerimize ve velilerimize aktardı.

2 ders saati süren konferansın sonundaki soru-cevap kısmı sayesinde dinleyenler için konu tamamen netleşti.

Tüm Başvurular Okul Tarafından Sağlanıyor

Campus France başvurularının Kasım-Aralık aylarında başladığı belirtildi. Süreç okulumuz tarafından takip ediliyor ve öğrencilerimize rehberlik edilerek başvurular gerçekleştiriliyor.

Campus France, sadece okullar aracılığı ile yapılmış başvuruları değerlendirmeye alıyor. Öğrencilerimizin, şimdiden üniversite ve bölüm araştırması yapması öneriliyor.

Okulumuzda, üniversite seçimi konusunda öğrencilere bilgi veren iki görevli var. Bu kişilerle görüşmek için sadece randevu alınması yeterli.

Campus France Hakkında

Campus France web sitesi her zaman erişime açık, bu siteyi kullanarak pek çok bilgiye ulaşılabilir.

Campus France ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

X