Konferans: Fransa’da Yüksek Öğrenim

"Campus France" Sistemi – Üniversiteye Doğru Projesi

Fransa'da Üniversite okumak...
Lise 3.sınıf öğrencilerimizin, Saint Benoît Lisesi'nde eğitim görüyor olmasının en büyük avantajlarından birini tanıma zamanı.

Fransa’da Yüksek Öğrenim” Konferansı

Lise 3. sınıf öğrencilerimiz, yüksek öğrenimde en büyük şans ve fırsatlarından biri olan “Fransa’da Yüksek Öğrenim” hakkında bilgilendirme konferansında Campus France temsilcisi ile bir araya geldi…

Üniversiteye Doğru projesinin son etabı olan “Üniversite Seçimi” aşamasında öğrencilerimiz ve velilerimiz, birbirini tamamlayarak takip eden bilgilendirme etkinliklerinin en önemlilerinden biri olan “Fransa’da Yüksek Öğrenim” konferansına katılarak “Fransa’da Üniversite Sistemi” ve “Fransa’da Öğrenci Olmak” konuları hakkında bilgi aldılar.

Üniversiteye Doğru Projesi, Türkiye ve Fransa’daki Üniversiteler ile İlgili Bilgi Veriyor

Üniversite Tanıtım Fuar’larımızın ardından en tamamlayıcı etkinliklerden biri oldu konferansımız.

Fransa’da eğitim görmek isteyen öğrencilere yönelik hizmet vermek üzere Fransa Büyükelçiliği tarafından kurulmuş resmi bir kuruluş olan Campus France’tan bilgi vermek üzere İstanbul temsilcisi Serpil Gün, 9 Mayıs 2019 Perşembe günü 13.15-14.40 saatleri arasında okulumuza gelerek Lise 3 öğrencilerimize ve velilerimize yaptığı ayrıntılı bir sunumun ardından  tüm merak edilen soruları da yanıtladı.

Campus France Türkiye nedir?

Campus France, Fransa Büyükelçiliği’nin bir hizmetidir. Fransız Kültür Merkezi bünyesinde, Elçiliğin, İşbirliği ve Kültür Etkinlikleri Birimi’ne bağlıdır. Bu hizmet, Fransa’da yüksek öğrenim görmek isteyen Türk veya Türkiye’de yaşayan yabancı öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır.

Amaçları

Fransa’da yüksek eğitim görmek isteyen öğrencilerin gidiş işlemlerini kolaylaştırmak, aynı zamanda Türk ve yabancı öğrencilerin Fransa’daki eğitimleri süresince gerekli olan işlemlerde rehberlik ve yardım etmek amaçlarını gütmektedir.

Campus France Web Sitesi

Campus France web sitesi erişiminize açıktır, bu siteyi kullanarak sayısız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Campus France ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar dileriz !

X