Kerem Görsev Trio’nun Coşkusuna Kapılan Saint Benoît Seyircisi ! (Video)

Dinleyicilerle Dolu Bir Salon... Üç Virtüoz İçin Büyük Bir Keyif...

Saint Benoît Lisesi ünlü caz grubu Kerem Görsev Trio’yu kendisine yaraşır bir şekilde ağırlamak için gerçek bir konser salonu haline geldi.
Dünyaca tanınmış üç müzisyen sahnedeydi : Piyanoda Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman.
Kendilerini tam anlamıyla notalara kaptıran bir seyirci kitlesi ve usta bir orkestranın sahne başarısı !

Seyirci dolu bir salon… Gösteri salonundaki yerlerini alan davetliler, sanatçıların sahneye çıkışını sabırsızlıkla bekliyorlardı…
 
İzleyiciler enerji ve ustalık dolu bu konserin beklentisiyle sabırsızlanmakta haklıydılar. 90 dakikalık bir duygu yoğunluğu yaşandı, Kerem Görsev Trio’nun müziğinin keyfinin yaşandığı bir 90 dakika !
Konseri sonuna kadar soluksuz izleyen müzik severlere ender rastlanır bir performans ve sahne kalitesi sunuldu.
 
Piyanist Kerem Görsev ve iki müzisyeni, “Therapy” ve “To Bill Evans” adlı albümlerinde yer alan parçaları ve diğerlerini büyük bir ustalıkla sundular. Yaptıkları birçok tekrar ve olağanüstü sololarıyla müzikal gösteriyi sonlandırdılar.
 
Caz ritmlerinin hakim olduğu ortamda, sempatik tavırları ile seyircilerin gönlünü fetheden bu yetenekli üçlü ile seyirciler arasında güzel bir etkileşim oldu.
Dünyaca ünlü piyanist Kerem Görsev’in lirik ve huzur veren ritmler arasında gidip gelen akıcı parmak hareketleri bu konserin coşkusunu arttırdı.
 
Prof. Dr. Sn. Sabih Tansal’ın, Galatasaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Jean Jacques Paul’ün ve Fransız Kültür Merkezi Şube Müdür Yardımcısı Sn. Bérenice Gulmann’ın davetlilerimiz arasında yer almalarından dolayı onur duyduk.
Davetlilerimizin büyük bir keyif aldığı bu gecede, Kerem Görsev Trio gönülleri fethetti !
Gerçekten de hepimizi coşturan ve cazın büyülü dünyasına götüren bir müzik gecesi yaşandı !

Davetlilerimiz gelirken çekilen fotoğrafları BURAYA tıklayarak görebilirsiniz…  

X