Kerem Görsev Trio – Konser

Saint Benoît’da ’’Jazz Club’’ Gecesi

Fransa’nın en önemli caz festivallerinden “Jazz İn Marciac”’da da sahne almış olan dünya çapında ün kazanmış caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’dan oluşan triosuyla Saint Benoît’da sahne alıyor.

▪ Saint Benoît Lisesi’nde Kerem Görsev

14 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası düzenlemelerine kadar akustik caz müziğinin farklı türlerini dinleyenleri ile paylaşıyor.
New York, St Petersburg, Londra ve İstanbul’da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı.
Therapy’i, Philarmonia London ile Efsanevi Abbey Road Stüdyolarında kaydeden sanatçıya Kağan Yıldız ve Ferit Odman ile beraber, iki Grammy ödüllü sanatçı, saksofon’da Ernie Watts ve orkestra şefi Alan Broadbent eşlik etti. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria Jazz ve Marciac Jazz gibi prestijli sahnelerde performans veren Kerem Görsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte.

Geçtiğimiz dönem ünlü müzik kanalı Mezzo TV kayıtları için bir performans sunan Kerem Görsev Trio uluslararası eleştirmenler tarafından büyük beğeni kazandı ve Mezzo TV çekimlerinin hızlı bir yansıması sonucu Avrupa’da önemli sahnelerde performansını sergiledi. Sanatçı ,bu başarının ardından 2013 Mart ayında en son yayınladığı albüm olan To Bill Evans‘ı kaydetti.

Kerem Görsev Trio, artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzikseverlere caz dolu bir gece yaşatacak !

▪ Pratik Bilgiler

- Tarih : Salı 25 Mart 2014
- Saat : 20:00
- Yer : Saint Benoît Lisesi Konser Salonu (Giriş : Lüleci Hendek)

▪ Rezervasyon

- Sınırlı sayıda yer olduğundan, 20 Mart 2014 Perşembe gününe kadar, sb_frankofoni@sb.k12.tr adresine mail göndererek rezervasyon yapılması zorunludur.

- Etkinliğe uygun kıyafet giyilmesi rica olunur.

X