Jehan Barbur Yeteneğiyle İzleyicileri Büyüledi !

2017 Frankofoni Festivali Açılışı

Saint Benoît Lisesi 2017 yılı geleneksel Frankofoni Festivali’nin açılışını büyük yetenek Jehan Barbur ile yaptı.
Silüet salonunu dolduran davetliler, sanatçının sadece kendisine özgü olan farklı sesine, bestelerine ve sesinin tonuna yansıyan yaşanmışlığa, sesindeki modülasyon ve titreşimler gibi müziğine damga vuran özelliklere hayran kaldılar...

Tüm izleyiciler aynı görüşteydi : 
“Frankofoni Festivali’ne yakışan mükemmel bir konserdi !”
Jehan Barbur tüm enerjisini ve sıcaklığını Saint Benoît Lisesi eğitim camiasına ve davetlilerine aktardı. Sanatçının göz kamaştıran varlığı ve coşkusuyla büyülenen izleyiciler Jehan Barbur’a bazı parçalarında eşlik ettiler.

Frankofon bir kitle ve Tuna Kiremitçi ile Düet !

Fransa İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Sayın Aurélien Maillet, Fas İstanbul Başkonsolosu Sayın M’hamed Ifriquine, Guyana İstanbul Fahri Konsolosu Başkonsolosu Sayın Erol Makzume gibi saygın frankofon davetliler ve de Türk edebiyatının önemli isimlerinden şair Sayın Ataol Behramoğlu ve yazar, müzisyen Sayın Tuna Kiremitçi davetlilerimiz arasında yerlerini aldılar. Sayın Tuna Kiremitçi’nin sahneye çıkarak Jehan Barbur ile düet yapması seyirciler için çok güzel bir sürpriz oldu.

Brel ve Piaf’tan eserlerin yer aldığı geniş repertuvarda hem Türk melodilerine hem de Fransız şarkılarına yer verildi

Frankofoniyi kutlamak üzere konserde bir araya gelen 400’den fazla seyirci, kendisini büyük yetenek Jehan Barbur’un muhteşem sesinin büyüsüne kaptırdı. 
Sanatçı sahne performansı, esprileri, büyüleyici ve içten sesi, özellikle de Jacques Brel ve Edith Piaf’tan söylediği eserler ile izleyicileri büyüledi.

Doğrudan kalplere hitap eden bir ses !

Lise Müdürü Sayın Pierre Gentric yaptığı açılış konuşmasında Jehan Barbur’dan bahsederken şu sözlere yer verdi :  
Jazz ve popun özgün bir karışımı olan müziği, seyircileri çok keyifli, büyüleyici bir düş alemine taşıdı. Sesi yatıştırdı, dinginleştirdi….Sesi sıcak ve berrak. Duyguları yansıtan tınılar, modern ritmlerin, bestelerindeki melodilerin orijinalliği ile özgün birleşimi, seyircileri lirik melodilerle, yaratıcı ve sıradışı ritmlerle bezenmiş şiirsel bir dünyaya götürdü. Anlamlı ve samimi müziği, duyguları ön plana çıkararak doğrudan kalplere hitap etti. 
Kendisini Saint Benoît Lisesi’nde ağırlamaktan ve sesinin Silüet salonumuzda ölümsüzleşmesinden dolayı büyük bir onur duymaktayız.


Bu geceye ait fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz !

X