“Her Çikolata Yenmez”

Lise 1.Sınıf Öğrencilerimiz İçin Sayın Prof.Dr. Sevil ATASOY ile "Hedef Belirleme ve Motivasyon" Konferansı

Hayatın içinde heyecanla, aktif ve dinamik olarak yol almak için başarıya giden iki önemli araç; Hedef Belirlemek ve Motivasyon

Bu yolda öğrencilerimiz ne durumdalar? Neye ihtiyaçları var?

İşte bu sorulara ışık tutacak bir konferans Lise 1. sınıf öğrencilerimizi bekliyor. Sayın Prof. Dr. Sevil ATASOY 30 Eylül 2021 Perşembe günü saat 12.25-13.05 saatleri arasında öğrencilerimizle çevrimiçi toplantıda buluşuyor.

Profesör Doktor Sevil ATASOY Kimdir?

Prof. Dr. Sevil Atasoy 1949’da, İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinden mezun oldu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında biyokimya alanında uzmanlık ve tıp bilimleri doktorası yaptı, aynı dalda doçent ve profesör oldu.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalındaki öğretim üyeliğinin yanı sıra, 1980-1993 arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kimyasal Tahliller İhtisas Dairesi başkanlığını, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünün 1987-2005 yılları arasında müdürlüğünü yürüttü, biyokimya, kriminalistik ve kriminolojinin farklı  alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri verdi, tez danışmanlığı yaptı ve 2009’a kadar İstanbul Üniversitesindeki öğretim üyeliğini sürdürdü.2005-2010 arasında Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) üyeliği yapan Atasoy kurulun başkanlığını da üstlendi. 2017 yılında Ekonomik ve Sosyal Konsey tarafından Kurul üyeliğine yeniden seçildi. Halen Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Sevil Atasoy, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Adli Bilimler Bölümü Başkanlığı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü ve Anabilim Dalı Başkanlığı’nın yanısıra Şiddet ve Suçla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü yürütmektedir.

 

Tüm Lise 1.sınıf öğrencilerimize ışık tutan bir konferans olması amacı ve dileğiyle…

X