Hazırlık Sınıfı Öğrencileri İçin Büyük Gün Geldi!

Hayatlarının yeni döneminde ilk defa Saint Benoît Lisesi'nin kapısını aralayan Hazırlık Öğrencilerimiz için 2 Eylül tarihinde özel bir başlangıç töreni düzenledik.
Velileriyle birlikte gelen öğrencileri tarihi avlumuzda samimi bir karşılama bekliyordu. Bu özel günde Saint Benoît Lisesi eğitim kadrosu veli ve öğrencilerle yakından ilgilenip kendilerine ayrıntılı bilgi verdi. 5 sene boyunca eğitim-öğretim görecekleri liseye ilk adımlarını atan öğrenciler heyecanlarını güzel bir destek alarak attılar.

Öğrencilerin hafızalarına kazınacak bu önemli günün açılış töreninde Okul Müdürümüz Sébastien Masin, önümüzdeki 5 yılda kurum projemiz kapsamında öğrencilerin her boyutuyla insanî, kişisel meslekî başarıya ulaşmalarını ve aynı zamanda, Bütünsel Eğitim Projemiz sayesinde; onların, dengeli, başarılı, sorumluluk sahibi birer erişkin olmalarını sağlamak için  çalışacağımıza değindi. 

Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu ise konuşmasında öğrencilerimizi 5 yıl sonra mezun olurken bulundukları her ortamda, sahip oldukları niteliklerle dikkat çeken liderlik yeteneğine sahip, ülkemizin aydınlığı ve refahı için çalışacak; laik ve demokratik hukuk devletine saygılı gençler olarak ama hepsinden önemlisi Atatürk’e layık gençler olarak yine bu avludan uğurlayacağımızı belirtti. 

Tören Hazırlık Sınıfları Müdür Yardımcısı Murat Balkış’ın konuşmasıyla devam etti.  Törenin sonunda ise 9. sınıf öğrencisi İrem, yeni gelen öğrencilerle ilk yıl tecrübelerini paylaştı. Açılış seremonisinin ardından öğrenciler sınıf öğretmenleriyle yeni sınıflarına çıkarken veliler tanışma ve bilgilendirme toplantısı için Silüet Salonu’nda yerlerini aldı.   

Güzel ve büyük Saînt Benoît Ailesi’ne tekrar hoş geldiniz! Tüm öğrencilerimize sağlıklı, keyifli ve başarıyla dolu güzel bir ders yılı diliyoruz. 

Bilgilendirme toplantısının sunumuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

X