Hazırlık Öğrencilerimiz Okula Başladı! Öğrenci ve Velilerimize Özel Bir Başlangıç Töreni

Öğrencilere Başarılı Bir Eğitim-Öğretim Yılı Diliyoruz!

Yeni Hazırlık Öğrencilerimiz, okulun ilk gününde heyecanlı ve sabırsızdılar...
Pırıl pırıl güneşli bir günde lisenin büyük bahçesinde yerlerini alan öğrencilerimizin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.
Velilerimiz dikkatli, öğretmenlerimiz ise her öğrenciye yardımcı olmak ve eşlik etmek için hazırdı.
Duygu dolu anların yaşandığı ilk günde, velilerin yoğun alkışlarıyla Hazırlık öğrencileri onurlandırıldı.
Evet, artık okul zamanı!

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Basamak…

3 Eylül Salı günü, Hazırlık Öğrencilerimizin okuldaki ilk günüydü. Bu tarih, öğrencilerimizin okul hayatlarında önemli bir an olacak. Öğrenciler, heyecan ve coşkunun bir arada olduğu bu 3 eylül 2019 tarihini  hiç unutmayacaklar. Onlar için bu tarih önemli bir gün olarak hafızalarında kalacak!

Velileriyle birlikte gelen Hazırlık Öğrencileri, saat 7.15’den itibaren, samimi bir ortamda karşılandılar. Veli ve öğrencilere bilgi vermek amacıyla bekleyen öğretmenler ise onlara yönlendirmelerde bulundular.  Herkes, veli ve yeni öğrencilere yakından ilgilenip ayrıntılı bilgi verdi. 5 sene boyunca eğitim-öğretim görecekleri liseye ilk adımlarını atan öğrencileriz, liseye ilk adımlarını güzel bir destek alarak attılar.

Tören sırasında, Okul Müdürümüz Pierre Gentric, öğrencilere Nazım Hikmet’in “Dünyayı Verelim Çocuklara” adlı şiirini armağan ederek törende hazır bulunanları duygulandırdı. Üniversite sınavında başarılı bir puan alarak 420. olan Lise 4 mezunumuz ise, 5 yıl boyunca biriktirdiği güzel ve nostaljik anılarını heyecanla paylaştı.

Öğrenciler, büyük bir heyecanla, yeni okulları, yeni öğretmenleri ve yeni arkadaşlarıyla buluştu.

Hoş Geldiniz Mesajı ve Umut Dolu Sözler

Törende, Okul Müdürümüz Pierre Gentric, Saint Benoît Lisesi’ne özgü olan Bütünsel Eğitim projesini hatırlatarak velilere şu sözlerle hitap etti:
“Değerli Veliler, inisiyatif almak ve çocuğunuzun Geleceği için harekete geçmek için, güven içinde olduğunuzu hissetmeniz ve hata yapmaktan korkmamanız gerekiyor. Sadece güven unsuru, bugüne kadar keşfedilmemiş stratejilere meydan okumayı sağlar. Sadece güven unsuru, çocuğunuzun nasıl motive olabileceği ile ilgili uğraşıp o motivasyonu bulmanızı sağlar, hatta, çocuğunuza sadece öğrenme isteğini değil, öğrenme arzusunu da sağlar. Sadece güven unsuru, yeni şeylerin ortaya çıkmasını sağlar.

Saint Benoît Lisesi’nde başlayan bu 2019-2020 eğitim-öğretim yılı, Güvenin yanı sıra Mükemmeliyet ve İyi Niyetin yer aldığı bir eğitim-öğretim yılı olacak herkes için. Saint Benoît Lisesi’nde her çocuk eşsizdir, her öğrenci kendi becerileri, yetenekleriyle göz önünde bulundurulmaktadır; sizin çocuğunuz bizim için eşsizdir, şahsiyetine saygı duyuyoruz ve kişiliğini oluşturmak için onu teşvik edeceğiz çünkü bu bizim eğitmen olarak olan görevimizdir.

Her sınıfta, her eğitim biriminde, bizlere emanet ettiğiniz çocuğunuzun başarısını sağlamamız gerekiyor. Bunun için de, bir Kurum Projesi ve bir Eğitim Projesi geliştirdik. Çocuğunuza başrol oyuncusu olacağı pedagojik projeler sunuyoruz. Çocuğunuz, etkin ve dinamik bir eğitim çerçevesinde kendi öğrenme sürecinde başrol oynayacak.

Bu kapsamda, burada bulunan değerli veliler ve değerli öğrenciler, ekibimizin sizlere gösterdiği güvenden şüpheniz olmasın. Çocuklarınızın başarısı için birlikte ortak bir vizyon oluşturmak amacıyla 5 yıl sürecek bağlantımız, güven ve karşılıklı saygıya dayalı olacaktır. Değerli veliler, biliniz ki, çocuğunuzun Başarısı, sizin ve bizim ortak Başarımızdır.

Okulumuzun Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu ise yaptığı konuşmada öğrencilere şu sözlerle seslendi: “Sizler, ülkemizin daha güzel yarınlara kavuşması için birer umutsunuz, bunu sakın unutmayın.
Sizler sıradan gençler değilsiniz. Yaşıtlarınızla yaptığınız kıyasıya bir yarışın sonunda ulaştığınız bu okulda alacağınız eğitim ve öğrenecekleriniz de asla sıradan olmayacak! Sizler, bilimin yol göstericiliğinde aklıyla hareket eden; cehaletin karanlığına karşı verilen savaşta ülkemiz için ışık olup yolumuzu aydınlatacak birer kanaat önderi olacaksınız.
Nerede olursanız olun vatan sevgisini, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin insan sevgisini, doğa sevgisini yüreğinizde taşıyacak, aşırılıkları yok edecek ve dünyayı daha yaşanır bir hale getireceksiniz. Tıpkı Ünlü yazar Georges Bernanos’un dediği gibi: “Gençliğin ateşidir dünyanın geri kalanını normal sıcaklıkta tutan.

Ders Yılına Güzel Bir Başlangıç Yapmak için Kaynaştırma Günleri Düzenliyoruz!

Hazırlık Sınıfları Müdür Yardımcısı Murat Balkış ise öğrencilerle okul başlangıcı ve görevi ile ilgili net bilgiler paylaştı. Murat Bey, öğrencilere kişiselleştirilmiş, velilere de yakından destek politikasını yürütme görevinden bahsetti. Ayrıca, 11 ve 12 Eylül tarihlerinde, okulumuzun yapısını hızlıca tanımak ve lisedeki uyum sağlama sürecini kolaylaştırmak adına Hazırlık öğrencilerimiz için iki günlük bir kaynaştırma günü etkinliğinin düzenleneceğini hatırlattı.

Tüm öğrencilerimize çok güzel bir ders yılı diliyoruz!

X