TABAN PUAN : 463.0000

Geleceğe Mektup: Yıllar Sonrasına Bir Randevu…

2023 yılındaki kendinize neler söylemek istersiniz?

Hazırlık sınıfı öğrencileri geleceklerine bir mektup yazıyorlar!
Şimdi kimim? İleriye dönük planlarım ne? Lise hayatında ve sonrasında neler hayal ediyorum?

Duygulu bir an…

Hazırlık sınıfı öğrencileri 5 yıl sonraki hallerine, kendi geleceklerine bir mektup yazdılar.
5 yıllık lise hayatı, kısa bir süre olsa da, çocukluktan yetişkinliğe adım atılan, hayatın en unutulmaz yıllarıdır. Öğrencilerimiz, daha Saint Benoît Lisesi’ne ilk adım attıkları andan itibaren, ilk günün heyecanını, onu takip eden fransızca öğrenme çabalarını, yeni arkadaşlar edinmelerini, lise hayatında gerçekleştirmek istedikleri hayallerini, planlarını, üniversite ve sonrasında yapmak istediklerini hayal ediyor ve mektuplarına döküyor ve kendilerine 5 yıl sonrası için randevu veriyorlar.

Yazdıkları mektuplar özenle muhafaza edilecek ve 2023’de 18-19 yaşına geldiklerinde kendilerine geri verilecek!

Üniversiteye Doğru Projesi: İlk adımlar…

Saint Benoît Lisesi Rehberlik Servisi, hazırlık sınıflarından Lise 4’lere kadar uzanan uzun soluklu bir proje gerçekleştiriyor. Yalnızca özel hayatta değil profesyonel hayatta da başarılı olmaya yönelik çizilen, gerçek bir eğitim yolu.

Bu proje, Saint Benoît Lisesi’nin Üniversiteye Doğru projesi kapsamında yer alıyor. Üniversiteye Doğru projesinin amacı, öğrencilere eğitim hayatlarında rehberlik etmek, onların profesyonel bir yol seçmelerine yardım etmek ve başarıya giden yolda onlara eşlik etmek.

Projenin ilk adımı olan “Kendini Tanıma” ‘nın birçok aşaması bulunuyor. Bu aşamalarda çeşitli aktiviteler var. Bunlardan yalnızca biri olan “Geleceğe Mektup”ta amacımız, öğrencilerimizi hayal ettirmek, gelecekleri hakkında düşündürmek.

Hayaller zarflara koyulup, 2023 yılına postalanıyor

Hazırlık sınıfı öğrencileri,  rehberlik dersinde  yazdıkları bu mektupları zarflara  koyarak kapatılar ve öğretmenlerine teslim ettiler. Liseden mezun olmadan önce, 2023 yılında ise kendi mektuplarını açıp okuyacaklar.
Ve hayallerinin Saint Benoît Lisesi’nde ne kadar kolay gerçekleştiğini görecekler.

Saint Benoît Lisesi’nde, öğrencilerimizin akademik ve kişisel anlamda gelişmelerini sağlamak için kendilerine daima eşlik edeceğimizden emin olabilirsiniz.

X