Galatasaray Üniversitesi Tanıtımı

Tüm detaylarıyla "İç sınav"...

Türkiye'nin Fransızca eğitim yapan tek üniversitesi olan Galatasaray Üniversitesi, öğrencilerimiz için iç sınav uygulayarak onlara büyük bir fırsat sunuyor. Okulun yapısı ve iç sınavın detayları hakkında düzenlenen tanıtım toplantısı, 21 Aralık Salı günü saat 17.00’de Google Meet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşti. Bu etkinlik, lise 3. ve lise 4. sınıf öğrencileri ve velilerine yönelikti.

Galatasaray Üniversitesi; Yükseköğrenimini Fransızca sürdürmenin prestijli bir yolu…

Üniversiteyi Fransızca okumak isteyen son sınıf öğrencilerimiz için çok önemli bir seçenek olan GSÜ, kontenjanının dörtte birini Fransız lisesi mezunları için yaptığı iç sınava ayırmaktadır. Bu sınav YKS formatına yakın bir yapıdadır ve her öğrencinin sadece 12. sınıfta iken, bir kez girme hakkı vardır. YKS’de ilgili alandan ilk 25.000lik başarı dilimine girmiş adayların GSÜ iç sınavları değerlendirmeye alınır. Adaylar iç sınav sonucunda, tercih ettikleri bölümlerin asil veya yedek listelerinde yer alırlar.

Doyurucu bir tanıtım toplantısı…

21/12/2021 Salı günü çevrimiçi olarak gerçekleşen tanıtım oturumunda konuklarımız, GSÜ Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Müjde EROL GENEVOIS ve  Öğretim Üyesi Doç.Dr. Gülfem ALPTEKİN idi.

Değerli hocalarımız, öğrenci ve velilerimize Galatasaray Üniversitesini tanıttılar.  Ağırlıklı olarak iç sınavın yapısı, süreci ve başvuru koşulları hakkında bilgiler paylaştılar. İki aşamalı olarak yapılan ve GSÜÖSYS olarak adlandırılan sınavın, bu seneki tarihini 29 Mayıs 2022 olarak ilan ettiler. Başvuruların online sistem ile yapılacağını ve geçen yıllarda olduğu gibi  liselerin öğrencilerini bilgilendireceği ve yönlendireceğini hatırlattılar.

Bu önemli etkinliğe katılan ve bize zaman ayıran konuklarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

  • Oturumu izlemek için BURAYA tıklayınız.
  • Sunum dosyası için BURAYA tıklayınız.

X