Eskrim : Düzenli ve İstikrarlı Antrenman…

Liselerarası turnuvalara hazırlanıyoruz !

Adımlardaki esneklik ve sessizlik antrenman salonunda hissediliyor... Kolların havadaki uyumlu hareketleri gözümüze çarpıyor... Kılıçlar çarpışıyor, eskrimcilerin adımlarının ritmine eşlik ediyor... Evet, doğru tahmin... eskrimciler hâlâ antrenmanda ! Eskrim sporu, Saint Benoît Lisesi’nde bir gelenek ve öğrencilerimiz de bu gelenekle gurur duymaktalar. Her yıl, öğrencilerimiz ulusal yarışmalarda derece alıyorlar.

Saint Benoît Lisesi eskrim salonunda gerçekleştirdiğimiz turnuva bay ve bayan epe kategorisinde yapıldı. Eskrimcilerin deneyimlerini arttırmak, aralarındaki arkadaşlık ilişkilerini geliştirmek açısından anlamlı bir turnuva oldu.

Bursa bölgesinin lisanslı eskrimcilerinin ve velilerin de katıldığı bu antrenman turnuvamızı, eski Türkiye Şampiyonu Sn. Nihat Ateşöz’e adadık. Turnuvada, katılımcılar çeşitli eskrim malzemeleri ile ödüllendirildi.

Daha sonra velilerimiz ve derece kazanan öğrencilerimiz ile birlikte, Sn Nihat Ateşöz ‘ü evinde ziyaret ederek hazırladığımız plaketi kendisine takdim ettik. Kendisi gibi yeni şampiyonları tanımak hocamızı çok memnun etti, tebrik ve takdirlerini iletti.

Turnuva’nın kazananları :

Bayan kategorisi

1) Aşkın (11A)

2) Ceren (Bursa)

3) Zeynep (Bursa)

Bay kategorisi

1) Sühan (10C)

2) Alp (Bursa)

3) Kerem (HazH)

Eskrimci öğrencilerimizi kutluyoruz !

Daha fazla bilgi için : Lisemizin Bir Kulübüne Yakın Bakış : Eskrim, Bir Savunma Bilimi…

X