Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Eğitim ve Spor Amaçlı Bir Gezi; La Giettaz’da Kayak…

Bütünsel Eğitim - Bedensel ve Dilsel Boyut

Saint Benoît Lisesi, Fransa'da, öğrencilere yönelik eğitim ve spor amaçlı bir gezi düzenledi.
Yolculuğun yedi yıldan beri gelenekselleşmiş rotası yine Fransa Kuzey Alpleri'nde; La Giettaz'daki kayak merkeziydi!
Bu gezinin dilsel ve eğitimsel birçok amacı vardı. Öğrenciler hem kayak etkinliklerine katıldılar, hem de dostluk ve spor ortamında Fransızca konuşma fırsatı buldular.

Bütünsel Eğitim Projemizde Bedensel Boyut ve Spor Önemli Bir Yer Tutuyor

Bireyin beş ayrı boyutta gelişimine önem veren Bütünsel Eğitim Projesi – kapsamında, Saint Benoît Lisesi, ergen bireylerin bedensel gelişimine büyüm önem veren bir öğretim vizyonuna sahiptir. Bu sebepten, öğrencilerimize hazırlık sınıfından itibaren, okulumuzda bulunan, sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesine ayrılmış birçok alandan da faydalanarak, düzenli ve bağımsız bir sporla uğraşarak, gelişimlerini sağlamaları ve dengeli bir yaşam sürmeleri amacıyla birçok olanak sunmaktayız.

Gezinin Amaçları: Dilsel ve Bedensel Boyut

11 ile 18 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenen gezinin belirli hedefleri vardı:

  • Kendine has özellikleriyle, Fransa’nın bir bölgesini keşfetmek
  • Fransızca pratik yapmak
  • Kayak sporu sayesinde bedensel ve genel koordinasyonu geliştirmek
  • Arkadaşlarla,  dostluk içerisinde, güzel anlar paylaşmak

Öğrencimiz Aynur’un İzlenimleri :

Hayatımda ilk defa yurt dışında kayağa gideceğim için heyecanlıydım. İlk gün çok yoruldum ama çok güzel geçti. Oteldeki çalışanlar çok cana yakın ve sevecenler. Kendimi asla evden uzakta hiç hissetmiyorum. Yeni kişilerle tanıştım ve onlarla çok çabuk kaynaştık. Yemekler inanılmaz lezzetli, kayak dersleri inanılmaz eğlenceli geçiyor. Şu anda 3. günün sonundayız ve gerçekten zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz. Umarız bu gezi bu şekilde keyifli devam eder…

Aynur – 9H

 

 

 

X