Avrupa Gençlik Kulübü, Amerikan Tarsus Lisesi Tacef IV Konferansında…

Eğitim, sağlık , çevre… Gençler çözüm öneriyor...

Avrupa Gençlik Kulübü 21-24 Aralık 2018 tarihleri arasında Tarsus Amerikan Lisesi'nde düzenlenen TACEF IV Konferansına Saint Benoît Lisesi’nden öğrenci katıldı.

TACEF Konferansı, Türkiye’nin her yerinden farklı düşünce ve karaktere sahip gençlerin dünya sorunlarını değişik açılardan ele aldıkları, bu sorunlara olası çözümler ürettikleri ve bunları yaparken de birbirleriyle kaynaşıp yeni arkadaşlıklar kurdukları bir platform.

Öğrenciler dört gün boyunca değişik komisyonlarda çalışarak yeni kazanımlar elde ettiler.

Öğrencilerimizin görüşleri:

Tarsus Amerikan Kolejinde gerçekleşen Avrupa Birliği Konferansı bana kültürel, manevi ve sosyal anlamda birçok yenilik kattı. Farklı okullardan gelen birçok kişiyle arkadaş oldum. Benim için öğretici ve eğlenceli bir etkinlikti.
Ecem – L3F

Bu konferansa katıldığım için çok şanslıyım çünkü bana çok güzel şeyler kattı. Çok güzel arkadaşlıklar edindim. Çok verimli 4 gün geçirdik. Umarım tekrardan katılma şansım olur.
Lidya – L3F

Okul arkadaşlarım ve öğretmenlerim ile beraber gittiğim Tarsus gezisi sayesinde birçok yeni tecrübe kazandım. Yeni bir şehri görme imkanı buldum, oradaki kültürel zenginlikleri tanımış oldum. Tarsus Amerikan Koleji’ndeki komitemde, farklı şehirlerden gelen öğrencilerle tanıştım. Yeni tanışmış olsak da hemen kaynaştık ve belkide ömür boyu sürecek dostluklar kazandım. Komitedeki arkadaşlarımla beraber araştırmalar, oyunlar ve sunumlarla geçen 4 gün geçirdim. Farklı düşüncelere ve görüşlere sahip insanlarla tartışarak bakış açımı genişletme imkanı buldum. Bu gezi benim için unutulmaz bir hatıra olarak kalacak.
Misten – L3C

X