ABC Kelime Heceleme Yarışması

Bütünsel Eğitim Projemizin Dilsel Boyutu Uygulamada!

Okul başlangıcından üç buçuk ay sonra, sesbilim dersleri sayesinde, Hazırlık sınıfı öğrencileri, etkileyici bir özgüvenle kelimeleri telaffuz edip heceliyorlar.
Çift sessiz harften oluşan kelimeler, telaffuz edilmeyen harfler barındıran kelimeler, değişik vurgularla yazılan özel kelimeler artık hazırlık öğrencilerini korkutmuyor.
Şimdi artık, bütün bu bilgileri eğlenceli ve rahat bir ortamda sınamanın zamanı gelmişti... Sonuç önemliydi.

Heyecan Dorukta !

8 hazırlık sınıfının finalistleri hecelemek için sabırsızlık içerisinde sahnede! Haz A’dan Rana, Haz B’den Aden, Haz C’den Kerem, Haz D’den Burak Arda, Haz E’ den Arda, Haz F’den Emre, Haz G’den Ece ve Haz H’den Nehir.

Büyük Rekabet! Maksimum Konsantrasyon!

Öğrencilerimiz yarışma kurallarını biliyorlar, gururla ve coşkuyla sınıflarını temsil ediyorlar. Sahnede olmayan diğer öğrencilerin sahnedeki arkadaşlarına olan güvenleri tam. Onları destekliyorlar ve gönülden alkışlıyorlar. Takım ruhu ve dayanışma fazlasıyla hissediliyor…
Arkadaşlarının alkışları eşliğinde, birçok kez sahneye çıktıktan sonra, 8 finalistimiz de kendi aralarında derecelendirilirler ve Hazırlık H Sınıfından Nehir bu ilk yarışmanın birincisi seçilir. Tebrikler!

Finale kalan son yarışmacılara, seçmelere gayretle katılan tüm hazırlık sınıfı öğrencilerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hedefe Ulaşıldı

Böylelikle öğrencilerimizin dile olan hakimiyetleri güven duygusu içerisinde artıyor. Öğrencilerimiz yavaş yavaş eğitim projemizin dilsel boyutunda potansiyellerinin yükseldiğini hissediyorlar.
Ulaşmayı amaçladığımız hedefler nelerdir:

  • Heceleme yarışmasına hazırlanırken, öğrencilerimiz imlalarını ve kelime dağarcıklarını geliştirmek için çok çaba sarf ettiler. Bu da doğal olarak Fransızcayı daha iyi konuşmalarında ve bu dilde düşünme yetilerini geliştirmelerinde katkı sağladı.
  • Diğer yandan, öğrencilerimiz streslerini kontrol edip öğretmen ve öğrenci topluluğu önünde kendilerini ifade ettiler.
  • Üstelik, bu yarışma öğrencilerimize araştırma ve çalışmanın keyfini yaşattı ki bu, dilsel anlamda onların gelişmesine gerçekten katkıda bulunacak bir etkendir.
  • Bilgi seviyelerini yükselten öğrencilerin okul hayatı ve gerçek hayatta başarı şansları tabii ki daha fazladır.

Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Gelecek heceleme yarışmasında buluşmak üzere…

Bütünsel Eğitim – Eğitim Projemiz

5 boyutlardan biri olan dilsel boyut ve diğer boyutlarla ilgili daha fazla bilgi için BURAYA tıklayınız.

 

X