5 Yıl Öncesinden Gelen Mektuplar Sahiplerine Kavuştu…

Lise 4. Sınıflar "Geleceğe Mektup"larını Yeniden Okudular

Lise 4. sınıf öğrencilerimiz 2016 yılından gelen mektuplarını bugün açtılar... "Geleceğe Mektup" çalışmasının ikinci basamağı gerçekleşti.
Hazırlık sınıfı sıralarındaydılar bu mektupları yazdıklarında... Gelecekteki kendilerine hitap ediyorlardı. Hayallerinden, planlarından bahsediyorlardı.

Ve bugün, Saint Benoit Lisesi’nden mezun olmalarına birkaç ay kalmışken, özlem içerisinde, geriye dönüp baktılar ve gelişimlerini değerlendirme fırsatı elde ettiler.

Bu çalışma, “Üniversiteye Doğru” projemizin bir parçasını oluşturuyor. Bu çalışma sayesinde, tüm öğrencilerimiz, okulda geçen 5 yılın sonunda katettikleri yolu görüp, değerlendiriyor.

Geçmişe Dönüş…

Hazırlık sınıfının ilk aylarında “Lise 4. sınıftaki kendilerine” bir mektup yazmaları istendiğinde, bugün içinde bulunulan koşullar şüphesiz ki hiçbirinin aklına gelmezdi. Onlar mektuplarına umutlarını,  planlarını ve duygularını yazdılar. Mektuplarını zarflara koyup kapatarak Rehberlik Servisi’ne emanet ettiler. Zarflar 4 yıl boyunca özenle saklandı ve bugün öğrencilerimize yeniden teslim edildiler.

Günümüze Bakış…

Artık, büyümüş olan öğrencilerimiz mektuplarını heyecanla açtılar. Kimi, bir zamanlar yazdığı satırları okurken güldü, kimininse gözleri doldu. Sevinç, hüzün, şaşkınlık… Farklı duygular bir aradaydı. O zamanki düşünceleri, planları, bugünden beklentileri aynı mı diye düşündüler ve sorguladılar. Kendilerini ve geçen yıllardaki gelişimlerini değerlendirdiler. Elbette mektuplarında pandemi koşullarında mezun olmakla ilgili bir öngörüleri olamazdı. Yaşamın sürprizlerle dolu olduğunu bir kez daha hatırladılar.

Tüm son sınıf öğrencilerimize, tüm hayallerinin gerçek olduğu, umut dolu  bir gelecek diliyoruz.
Yolları açık olsun…

X