3. Uluslararası Dijital Bahar – Sunum Başvuruları

Gelişmiş yüz yüze eğitim ve dijital eğitimde oyun

3. Uluslararası Dijital Bahar etkinliği, Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği, Paris’teki Uluslararası Pedagojik Çalışmalar Merkezi (CIEP) ve Fransa Milli Eğitim Bakanlığının iş birliği ile 24 ve 25 Şubat 2017 tarihlerinde Saint Benoît Lisesi’nde düzenleniyor.

Uluslararası boyuttaki bu etkinlik, on ülke, yayın evleri ve üniversite, kültür merkezi, lise ve ilköğretim okullarından yaklaşık 500 öğretmenin katılımıyla gerçekleştiriliyor.
Üçüncü kez düzenlenen bu etkinliğin iki ana teması bulunuyor.

1. Gelişmiş yüz yüze eğitim

24 Şubat Cuma günü Uluslararası Pedagojik Çalışmalar Merkezi’nde DAGK uzmanı, program ve formasyon sorumlusu olan Anna Vetter tarafından düzenlenecek açılış konferansının teması : « Yüz yüze eğitimi geliştirmek : Gerekli olan pedagojik durumlar ve beceriler nelerdir ? »

Bu tema üzerine, TV5 Monde eğitimcilerinden İlham Kiper tarafından TV5 Monde formasyon alanı sunulacak.

Ters-yüz sınıf üzerine olan formasyon alanını yönetecek olan Kanada Montreal Ünivesitesi’nden Cynthia Eid’in katlımından onur duyacağız. Eğitim danışmanı ve araştırmacı olan Cynthia Eid, Uluslararası Fransızca Öğretmenler Federasyonu başkan yardımcısıdır.

 

2. Oyun ve eğitim

« Eğitimde oyun ve dijitalin yeri ve rolü » adlı konferans 25 Şubat Cumartesi günü Gilles Braun tarafından düzenlenecek.
Sn. Gilles Braun, dijital yönetim ve hükümetin dijital plan oluşumuyla sonuçlanan dijital stratejinin gerçekleştirildiği dönemde Milli Eğitim Bakanlığı dijital danışmanlığı yaptı.

Eric Sanchez de bu kapsamda, “ciddi oyunlar” üzerine bir formasyon alanı sunacak. Eric Sanchez İsviçre Fribourg Üniversitesi’nde öğretim ve formasyonda dijital oyunların kullanılması konusunda uzman olarak görev yapmaktadır.

Bu iki gün boyunca Helsinki Frankofon Finlandiya Lisesi öğretmeni Bao Trang Ha-Minh, bizleri Finlandiya eğitim sistemindeki pedagojik yenilikler üzerine bilgilendirecek.

 

3. Sunum başvuruları

Uluslararası Dijital Bahar etkinliği için, sınıftaki dijital deneyiminizi sunmak üzere (15 dk + 10 dk sorular) aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Not : Sunum başvuruları 18 Aralık 2016 tarihinde sona erecektir. BURAYA tıklayın

Katılım formu ve program 2016 yılı sonunda, 2017 yılının başında gönderilecektir.

 

4. Daha fazla bilgi için

— Uluslararası 2. “Dijital Bahar” : BURAYA tıklayınız
— Blog Sbenoit dijital : BURAYA tıklayınız
—  Uluslararası Dijital Bahar hashtag’i : #numistanbul

X