Dört Yüzyıllık Bir Tarih...

Lisemiz

Tel : 0212 244 10 26
Fax : 0212 245 68 95
sb@sb.k12.tr

Eğitim
Öğretim
Öğrenci Hayatı
Kültür ve Sanat
Dayanışma
Sal.
21
şubat
Per.
09
Pzt.
27
şubat
Cum.
03

İyi şanslar !

Lise 4

Pzt.
06
Per.
09

İyi şanslar !

Hazırlık, Lise 1 - 2 - 3

Çar.
08
Çar.
08

Beyoğlu İtfaiye kuruluşunun da katılımıyla yangın ve deprem tatbikatı yapılacaktır

Tüm Seviyeler


12.25 > 13.05

Cts.
11

Öğrencilerimiz, günümüzde çok ilgi çeken " Makers " alanında yarışıyor ve " drone " yarışması düzenliyorlar.

Sorumlu(lar) :

DAGK

Paz.
12

Lise 4 öğrencilerimize en içten başarı dileklerimizi iletiyoruz !

Pzt.
13

Lise 4

Pzt.
13
Cum.
24

Çeşitli sanatsal ve kültürel etkinliklerle Uluslararası Frankofoni Festivali kutlamaları
Yer : Saint Benoît

Sorumlu(lar) :

Xavier Martin - İletişim Bölümü


Tüm Seviyeler

Pzt.
13
Cum.
24

İllüstratör ve yazar Benjamin BACHELİER tarafından gerçekleştirilen atölyelerin ardından, çizgi roman şeklinde yapılan röportajlar ve TOPO dergisi tanıtım sergisi
Yer : La Galerie

Sorumlu(lar) :

Hélène Corbière, Xavier Martin, İletişim Bölümü


Lise 3

Pzt.
13
Sal.
28
Pzt.
13

TOPO dergisi tanıtım sergisi
" Bir İstanbul Semtinin Gelişimi " konusunda ortaya çıkan ürünler La Galeri’de sergilenecek ve öğrencilerin çizgi roman şeklinde yapmış oldukları röportajları ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır.
Yer : La Galerie

Sorumlu(lar) :

Hélène Corbière, Xavier Martin, İletişim Bölümü

18.30 > 21.00

Sal.
14
Çar.
22

Tiyatro ve FLE. Komedyenler tarafından yapılacak olan tiyatro ve sözlü anlatım atölyeleri 
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Fransızca Zümresi, Xavier Martin


Lise 1

Sal.
14

Ünlü akademisyen Sn. Deniz Ülke ARIBOĞAN, " 21. Yüzyılda birey olmak " isimli söyleşisini gerçekleştirecek

Sorumlu(lar) :

Seda Aydemir


Lise 3


11.40 > 13.05

Sal.
14
Cum.
31

Şube Öğretmenler Kurulları tarihleri ve sırası aşağıda belirtilen şekildedir

14 Mart Salı : Lise 4
27 Mart Pazartesi : Lise 2
28 Mart Salı : Lise 3
29 Mart Çarşamba : Lise 1
30 Mart Perşembe : Hazırlık

Tüm öğretmenlerin okulda bulunmalarını rica ederiz.
Yer : Toplantı Salonu

15.00 > 19.30

Per.
16

Bu matematik yarışması, ismini aldığı Avustralya ulusal yarışmasından model alınarak 1991 yılında ortaya çıkmıştır. Aynı gün tüm okullarda yapılan sınavda, zorluk derecesi giderek artan çoktan seçmeli 24 soru yer alır.
Yer : Hazırlık Konferans Salonu

Sorumlu(lar) :

Alain Brément, Marc Le Bras


Lise 2


11.40 > 13.05

Per.
16

Frankofoni Festivali resmi açılışı. " Frankofoni, Caz ve Jehan BARBUR "
Yer : Silüet Salonu

19.00 > 22.00

Cum.
17

Hazırlık, Lise 1 - 2 - 3

Cum.
17

İki öğrencinin önceden seçilen iki kitap üzerine düzenlenecek münazaraya katılımı
Yer : Fransız Enstitüsü

Sorumlu(lar) :

Ségolène Liger


Lise 2

Cum.
17

Silüet salonunda anma töreni, 10.15 – 10.55, Lise 1
Büyük bahçede anma töreni,14.00 – 14.40, tüm seviyeler

Tüm Seviyeler


14.00 > 14.40

Cts.
18
Pzt.
20

Frankofon yazar Enis BATUR ile söyleşi
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Ufuk Aktaş, Xavier Martin


Lise 2


09.30 > 10.55

Pzt.
20
Sal.
21

Bahçede 9 butiğin yer aldığı bir Paris sokağı simülasyonu, skeçler
Yer : Büyük Bahçe
20 Mart Pazartesi : A, B, C, H, I sınıfları
21 Mart Salı : D, E, F, G sınıfları

Sorumlu(lar) :

Fransızca Zümresi, Wendy Masson, Ceyda Erinç


Hazırlık Sınıfları ve Aileleri


18.30 > 19.30

Sal.
21
Cts.
25

Lise 3. sınıflardan 15 öğrencimiz, Avrupa’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Birliği’nin en önemli birimlerini ziyaret ederek, diplomasi dünyasının tanınmış isimlerini tanıyacak ve fransızca pratiklerini geliştireceklerdir.

Sorumlu(lar) :

Canan Atınç, Murat Balkış

Sal.
21

Yurtiçi Eğitim Danışmanı Sn. Mehtap KAYA tarafından verilecek olan konferansta, öğrenciler ÖSYM sistemi ve YGS - LYS sınavlarına hazırlanma süreçleri ile ilgili bilgilendirilecekler
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Rehberlik Servisi


Lise 3


11.40 > 13.05

Çar.
22

Ailelerin de katılımıyla, sıcak bir ortamda öğrencilerin " Oscar " ödüllerini alması
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Fransızca Zümresi


Hazırlık Sınıfları ve Aileleri


11.40 > 13.05

Çar.
22

Ailelerin katılımıyla atölye çalışmalarının sergilenmesi, Lise 1 öğrencileri tarafından yazılan masalların sunumu
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Fransızca Zümresi, Xavier Martin


Lise 1 - 2 - 3 ve Davetliler


18.30 > 20.00

Per.
23

Tiyatro gösteriminin ardından öğrencilerle sohbet
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Fransızca Zümresi, Xavier Martin


Lise 3


11.40 > 13.05

Per.
23

Tüm frankofon okulları bir araya getiren Fransızca şarkı yarışması : Frankofon liseler ve ilköğretim okulları.
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Değerli isimlerden oluşan jüri, Doğan Kospançalı, Özgür Sağıroğlu

18.00 > 20.00

Pzt.
27

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Leyla KESER " Güvenli İnternet Kullanımı ve Bilişim Suçları " başlıklı konferansta Hazırlık sınıfındaki öğrencilerimizle biraraya gelecektir.
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Rehberlik Servisi


Hazırlık Sınıfları


13.15 > 13.55

Sal.
28
Paz.
02
nisan

Birleşmiş Milletler Modeli ( MUN ) konferanslarının İngilizce yapılacak olan Milano toplantısı, Birleşmiş Milletler’in gündeminde olan aktüel konulara değinecektir.

Sorumlu(lar) :

Yasemin Çit, John İsrael

Sal.
28

Eski mezunlarımız, akademisyenler ve alanlarında uzman profesyonellerle meslek atölyeleri

Sorumlu(lar) :

Seda Aydemir


Lise 3


11.40 > 13.05

Per.
30
Paz.
02
nisan

Liseler arası spor karşılaşmaları

Sorumlu(lar) :

Spor Zümresi


Tüm Seviyeler

Per.
30

Motivasyon ve hedef belirleme konusunda konferans.
Konuşmacılar : Talin TAŞÇIOĞULLARINDAN ve Umut Mert ŞARKAN
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Aslı Melek Hekimoğulları


Lise 2


11.40 > 12.20

Per.
30

Deneme Sınavı

Sorumlu(lar) :

Fransızca Zümresi


Lise 3


11.40 > 12.25